وکیل ملکی

دعاوی ملکی که در حوزه‌ی آن دعاوی حقوقی و کیفری قرار دارد با گستردگی بسیار بالایی در زمینه‌ی موضوعات دعاوی روبه‌رو است، به‌همین‌دلیل اهمیت وکیل ملکی و خصوصاً بهترین وکیل ملکی بسیار به چشم می‌آید که شما برای حل‌و‌فصل هر کدام از مشکلات ملکی خود بهتر است که هرچه سریع‌تر به یک وکیل ملکی با تجربه، باسابقه و به‌قول معروف کارکشته مراجعه کنید.

 به‌این‌علت‌که وکیل به واسطه‌ی دانش، تجربه و تخصصی که در سالیان سال تحصیل و تجربه به‌دست آورده است این قدرت را دارد  شما را از هر گونه پیچیدگی در انواع  پرونده ملکی دور کند و مهم‌تر از همه توجه به این نکته است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه‌ای رضایت‌بخش را برای شما به‌دست آورد.

 

اهمیت کار وکیل ملکی

 

 این نکته را به‌خاطر داشته باشید که در دادگاه تنها مدرک، مهم و قابل استناد است به‌همین‌دلیل وکیل ملکی با تخصص و تجربه‌ی بالای خود قادر است شما را به‌عنوان یک فرد برنده در پایان کار دادگاه معرفی کند و شما را به‌حق خود برساند.

 همان‌طور که از نام وکیل ملکی پیداست این فرد، متخصص در زمینه‌ی موضوعاتی است که به ملک، زمین، اجاره، رهن و موارد این‌چنینی منتهی می‌شود می‌باشد و پرونده‌ی پیچیده‌ی شما را در این زمینه بر عهده می‌گیرد.

 اگر بخواهیم به یک مساله‌ی بسیار ساده اشاره کنیم، این نکته مدنظر می‌باشد که در ماده‌ی ۳۳ قانون مدنی اگر بذر و یا نهالی در زمین روییده شود قانوناً و اساساً و طبیعتاً متعلق به‌مالک زمین می‌باشد، اما اگر این نهال به فرد دیگری تعلق داشته باشد که مالک زمین از این کار رضایت ندارد، مالک به‌راحتی می‌تواند اجرت المثل انتفاع را از زارع طلب کند.

شاید این نکته در دیدگاه اول بسیار موضوع پیش‌و‌پاافتاده‌ای به‌نظر آید اما جالب است بدانید که بسیاری از مشکلاتی که به دعوای ملکی منتهی می‌شود شاید بر پایه‌ی این‌چنین موضوعات به نظر ساده بنا شده باشد و چنانچه بخواهیم به تنوع موضوعات دعوای ملکی اشاره کنیم شما می توانید به الزام به اخذ پایان کار یا الزام به اخذ صورت‌مجلس تفکیکی و یا فروش مال غیر مثل جعل سند و تصرف عدوانی توجه نمایید.

 

 

افراز زمین

 

 البته این روزها بسیار افراد با ملک‌ مشاع روبه‌رو هستند که اگر قصد توضیح ملک مشاع را داشته باشیم به سادگی می‌توان به یک ملک که بین افراد در مالکیت مشترک است اشاره نمود و حتی آن‌هنگامی که ملک ‌مشاع بین شرکا تقسیم می‌شود طبیعتاً هر شریک یک سهم خاص را برای خود بر می‌گزیند که این بدین‌ترتیب می‌توان گفت مفروز ملکی صورت گرفته است اما در شرایط خاص ممکن است این مسئله به‌وجود آید، افرادی که به‌عنوان شریک در کنار یک‌دیگر حضور دارند قصد داشته باشند تا از سهم ملکی خودبه‌شکل خاصی استفاده کنند، در این‌جا اصطلاحاً برای این‌کار در ملک مشاع افراز زمین گفته می‌شود که شما حتی برای انجام این‌کار بهتر است که به وکیل ملکی برای سادگی فرایند کار و تقسیم ملک سهیم شده مراجعه فرمایید.

 

تفاوت افراز زمین و تفکیک زمین

 

 چنان‌چه بخواهید بین افراز زمین و تفکیک زمین تفاوتی قائل شوید بهتر است، به این نکته توجه نمایید که در برخی شرایط تنها یک مالک وجود دارد که به هر دلیلی این قصد را دارد که زمین و یا ملک خود را به چند قطعه‌ی مخص و معلوم تبدیل کند، که در این‌جا مالک به تفکیک زمین می‌پزدارد.

 اما زمین و ملکی که تنها یک مالک مشخص ندارد و اصطلاحاً بین چند نفر به‌صورت شریکی مشخص شده است را دیگر نمی‌توان برای تقسیم زمین به تفکیک آن اشاره کرد؛ چرا که در این‌جا به واسطه‌ی وجود چند شریک و سهم هر کدام از زمین و ملک موردنظر، این زمین به در حد مالکیت بین چند نفر تقسیم می‌شود و به هرحال تمام افراد در حوزه‌ی ملک، زمین و این‌گونه موارد تخصص بالایی ندارند، به‌همین‌دلیل توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که برای رسیدگی به این‌گونه موارد به یک وکیل ملکی مجرب و باهوش مراجعه فرمایی.

به‌این‌علت‌که پروسه‌ی کار در دادگاه و رسیدگی به انواع پرونده‌ها و خصوصاً دعاوی ملکی بسیار طولانی طی می‌شود و اگر شما از تخصص، هوش و ذکاوت وکیل ملکی استفاده نکنید علاوه‌بر زمان و وقت گران‌بهای بسیار زیادی که از شما گرفته می‌شود باید به هزینه‌های جانبی دادگاه نیز فکر کند و بدون‌شک این نوع تفکر، نمی‌تواند یک تفکر منطقی باشد.

وکیل ملکی شما را با این مسئله آشنا می‌کند که هرگونه مزاحمت، انتقال مال غیر و موارد این‌چنینی دارای یک نوع جنبه‌ی کیفری می‌باشند که در این‌صورت دادگاه ضمن رسیدگی به پرونده به این نکته می‌پردازد که مجازات را برای افراد مورد شکایت واقع شده در صورت اثبات در نظر بگیرد.

 اما اگر بحث دعاوی حقوقی نیز درمیان باشد،  دادگاه باید به احقاق حق شاکی توجه نماید و شاکی نیز قادر است به‌واسطه‌ی وکیل ملکی حقوق خود را تمام و کمال در دادگاه از فرد موردنظر طبی نماید.

 البته یکی از موضوعات بسیار مهم و کلیدی که در حوزه‌ی تخصص وکیل ملکی قرار دارد موضوع ثبت اسناد می‌باشد، که ثبت اسناد دارای پیچ‌و‌خم‌های بسیاری است که معقولانه‌ترین کار این است تا شما به وکیل ملکی برای احقاق حق خود هرچه سریع‌تر مراجعه نمایید.

 

اهمیت مدرک پایان کار

 

شما بعد از به‌پایان رساندن ساخت‌و‌ساز یک ساختمان به‌هیچ‌عنوان نباید مدرک پایان کار را که مورد تایید شهرداری می‌باشد را از یاد ببرید، به‌این‌دلیل‌که این مدرک بسیار مهم همانند یک گواهی استاندارد باعث می‌شود که شما برای پایان کار عملیات ساخت‌وساز ساختمان خود بدون‌هیچ‌گونه مشکلی برای کاربری ساختمان خود تصمیم بگیرید به بتوانید به نحواحسن از آن استفاده کنید، که البته برای گرفتن مدرک پایان کار شما می‌توانید از وکیل ملکی امین خود نیز بخواهید که این گواهی را برای شما طلب نماید.

عمدتاً هر فرد باهوشی به‌خوبی می‌داند که در زندگی شخصی و حوزه‌ی کسب‌و‌کار  تا چه اندازه وجود یک وکیل ملکی مؤثر می‌باشد، به‌این‌علت‌که وکیل به‌خوبی و به‌راحتی می‌تواند افراد را ازچندراهه‌های مختلف قانون به‌آسانی دور کند.

 

تصرف عدوانی

 

در مسئله‌ی موضوع تصرف عدوانی شما به‌راحتی قادر هستید از دو روش کیفری و یا حقوقی استفاده نمایید، اما دراین زمان بهترین کار این است، که ضمن مشورت با وکیل ملکی خود از او بخواهید که با توجه به مدارک و اسنادی که در دست دارید، وی برای شما مشخص کند که از کدام روش می‌توانید هر چه سریع‌تر به نتیجه‌ای رضایت‌بخش برسید، به‌این‌دلیل‌که دعوای تصرف عدوانی از جمله دعواهای بسیار پیچیده است که در حوزه‌ی دعاوی ملکی صددرصد  به‌حضور یک وکیل ملکی نیاز دارد تا هرچه سریع‌تر پرونده به‌نتیجه برسد.

 

تخلیه بعد از پایان قرارداد

 

متاسفانه یکی از عمده‌ترین اشکالاتی که ممکن است برای بسیاری از مالکین به‌وجود بیاید، تخلیه نکردن ملک بعد از پایان قرارداد می‌باشد که در این شرایط، مستاجر بعد از پایان قرارداد حاضر به تخلیه ملک به‌هردلیلی نمی‌باشد که در این شرایط وکیل ملکی به‌خوبی می‌داند که چگونه به‌واسطه‌ی دانش و سابقه‌کاری بالای خود بتواند به مستاجر نشان دهد که عاقبت نادیده گرفتن قانون در پایان به کجا می‌رسد.

 در هر صورت اگر شما به هر دلیلی با این مشکل روبه‌رو هستید، جای هیچ‌گونه ناراحتی نیست؛ چراکه به راحتی قادر هستید به بهترین وکیل ملکی مراجعه کنید تا هر چه سریع‌تر مستأجر را به صورت کاملاً قانونی مجاب کند تا ملک را تخلیه نماید و ملک مورد نظر شما کاملاً تخلیه گردد.

 

تنظیم دادخواست جهت الزام به تنظیم سند رسمی

 

شما عزیزان نیز می‌توانید برای تنظیم دادخواست جهت الزام به تنظیم سند رسمی با وکیل ملکی در ارتباط باشید و برای این کار توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که مدارک شناسایی خود را به‌طور کامل در دست داشته باشید و در کنار آن، تمام مدارکی که برای تنظیم سند رسمی مانند توافقات، قولنامه و سند لازم است را به وکیل ملکی مورد اعتماد خود ارائه دهید.

به‌هیچ‌عنوان نگران هزینه‌ی وکالت وکیل ملکی نباشید به‌این‌دلیل‌که، بسیاری از وکلای ملکی به‌خوبی با شرایط اقتصادی جامعه آشنا هستند و در مورد هزینه وکالت هیچ‌گونه دغدغه‌ای را برای شما لحاظ نخواهد کرد.

مطالب حقوقی ملکی