دادخواست الزام به تنظیم سند توسط وکیل

متاسفانه با توجه به جو حاکم در محیط دادگاه بسیاری از افراد که بدون حضور وکیل خواهان رسیدگی به پرونده خود می‌شوند با تنش های روحی و روانی بسیار بالایی روبه‌رو می گردند که تنش های روحی در کنار انواع هزینه های مالی صددرصد باعث می‌شود تا حتی برخی از افراد حتی نسبت به نتیجه انتهایی پرونده خود به علت روند و پروسه طولانی پرونده دلسرد شوند.

در مورد پرونده های ملکی که در برخی شرایط به علت عدم تنظیم سند رسمی مشکلاتی به وجود می آید افراد به خاطر عدم آگاهی و دانش مخصوصی که ندارند ممکن است به حق و حقوق واقعی خود دست نیابند و به همین دلیل است که مراجعه به یک وکیل ملکی مجرب را باید افراد در رأس تصمیمات و انجام معاملات ملکی و زمین خود قرار دهند.

با توجه به مواردی که گفته شد مشاوره با یک وکیل ملکی و دادن حق وکالت به او باعث می شود که شما روند مثبت و بهتری را در پرونده خود مشاهده کنید که شما برای الزام به تنظیم سند رسمی از یک وکیل ملکی بهتر است کمک بگیرید؛ چرا که با حضور وکیل ملکی دیگر لازم نیست که شما در محیط متشنج و استرس آور دادگاه حاضر شوید، بلکه وکیل با تخصص و تجربه خود به پرونده شما به بهترین شکل ممکن رسیدگی خواهد کرد و صددرصد با وجود و حضور یک وکیل ملکی متخصص و متبحر پرونده مورد نظر شما سریعتر به نتیجه خواهد رسید.

سرعت بخشیدن به روند پرونده

برای دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی دقت داشته باشیدکه شما می توانید در طی مدت زمان بسیار کمتری سند رسمی را به نام خود بزنید که البته این کار به واسطه پیگیری وکیل ملکی روند بسیار سریع تری را به خود میگیرد.

چرا که یکی از مزیت های اصلی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل ملکی توجه به نکته گفته شده می باشد که بدون اغراق  این مورد به نفع خریدار می باشد که وکیل به واسطه راهکارها و تخصص خود می تواند باعث شود که سند رسمی هر چه سریعتر به نام خریدار به ثبت برسد.

اهمیت وجود وکیل ملکی

همچنین این نکته را به هیچ عنوان از یاد نبرید که شما به واسطه و با توجه به دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل ملکی اگر ملک و زمینی مورد معامله شده به هر دلیلی در رهن باشد، وکیل باترجبه و متبحر شما قادر است  فک رهن ملک و زمین مورد معامله شده شما را  به صورت صحیح و البته کاملا سریع درخواست نماید.

بسیاری از خریداران باهوش که میدانند هرکاری راه و روش خود را دارد از همان ابتدای معامله با یک وکیل رسمی ملکی با تجربه برای تمام معاملات خود اتسفاده می کنند؛ چرا که وکیل ملکی با توجه به تمام چهارچوب های قانون می داند که چگونه بتواند یک معامله بدون دردسر را به درستی مذیریت کند.

به این علت که وکیل ملکی درس این کار را خوانده است و تخصص خود را در این زمینه یعنی ملک و املاک و تمام پیچ و خم های قانونی آن به دست آورده است و به همین دلیل است که اهمیت استفاده از تخصص و تجربه وکیل ملکی بسیار دارای حائز اهمیت می باشد.

مطالبه خسارت به واسطه وکیل باتجربه ملکی

خالی از لطف نیست که بدانید در هنگام نوشتن قولنامه، تعهدنامه و یا هر سند دیگری ممکن است مواردی را دو طرف یعنی خریدار و فروشنده قید نمایند، که اگر فروشنده به تعهدات خود به هر دلیلی مانند رهن ملک توسط بانک،  یا توقیف آن  و یا بسیاری از دلایل دیگر نتواند الزام به تنظیم رسمی را انجام دهد و به تعهدات خود عمل نکرد، خساراتی را باید با توجه به موارد درج شده در قرارداد سریعا به خریدار بپردازد.

دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل ملکی در مورد  خساراتی که به آن قید اشاره شد این گونه است که وکیل ملکی می تواند سریعا به مطالبه خسارت از فروشنده و یا مالک بپردازد و صددرصد با توجه به حیطه تخصصی وکیل ملکی فروشنده و یا مالک باید خسارات درج شده را به خریدار بپردازد.

حضور مأمور برای الزام تنظیم سند رسمی

اما متاسفانه وابسته به برخی شرایط ممکن است مالک و یا فروشنده به هیچ عنوان این درخواست را قبول نکند که برای تنظیم سند رسمی وارد عمل شود که در این گونه شرایط وکیل ملکی به واسطه تخصص و اطلاعات قانونی خاصی که دارد می تواند پاسخ دندان شکنی به فروشنده بدهد و به راحتی با وجود مأمور دادگاه الزام به تنظیم سند رسمی را به نام خریدار در دفترخانه به ثبت برساند.

متأسفانه بسیاری از خریداران همان گونه که گفته شد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی شاید از حق خود صرف نظر کنند که این موضوع واقعا موضوع جالبی نیست؛ چرا که پایمال شدن حق یک فرد صددرصد برای فردی که باعث این پایمالی شده است عواقب بدی خواهد داشت.

 بدون شک دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل متخصص ملکی باعث کاهش چشمگیر هزینه مرتبط با دادگاه از خریدار می شود که البته صرفه جویی در وقت و زمان و جلوگیری از اتلاف آن نیز را نباید درمورد مزیت های اصلی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل از یاد برد.

توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که برای دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل باتجربه ملکی ضمن مشاوره‌ی حضوری با بهترین وکیل ملکی سعی کنید، تمامی جزئیات و مدارک مهم و مربوط به به پرونده را برای وکیل ملکی با صداقت کامل بازگو کنید.

 به این علت ما به گفتن تمام جزئیات به وکیل تدکید داریم؛ چرا که وکیل باید در جریان تمامی قرار و مدارها و مدارکی که شما به عنوان خریدار در اختیار دارید باشد، تا قادر باشد وکالت خود را به شکل مطمئن به دست گیرد.

ارائه مدارک مهم به وکیل ملکی

 البته مدارک مهم برای تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی توسط مشتری به این شرح می باشد:

 شناسنامه و کارت ملی که صددرصد برای احراز هویت خواهان این مدارک جزء مدارک بسیار مهم به شمار می آید را شما باید این نکته را در هنگام ارائه‌ی مدارک برای تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی  به وکیل متخصص بسیار کلیدی و البته مهم بدانید.

 اما شایسته و ضروری است که بعد از ارائه‌ی مدارک شناسایی مهم خود، تمامی مدارک، سند، تعهد نامه و قولنامه ای که با فروشنده وارد معامله شده اید را  باید به طور کامل در اختیار وکیل ملکی انتخابی خود قرار دهید.

با توجه به ارائه تمامی مدارکی که گفته شد، وکیل ملکی می تواند به نحو احسن به پرونده شما رسیدگی کند و نتیجه ای مساعد و رضایت بخش را برای شما بدست آورد، توجه داشته باشید که هزینه وکیل باتجربه ملکی صددرصد آن چنان سنگین نیست که شما به واسطه هزینه از مراجعه به وکیل ملکی صرف نظر کنید؛ چرا که بسیاری از وکلای ملکی منصف نیز با هزینه بسیار معقولانه و مناسب به کار وکالت خود ادامه می دهند.